Beskrivelse
Oplev Sydvestlige USA i autocamper/motorhome på en enestående rejse med start i San Francisco.
Autocamperen er klar til afhentning lørdag den 15. april 2023. Herefter har du 3 uger i autocamperen, som har plads til 7 personer. Forude venter store oplevelser med flotte køreture, herlige landskaber og herligt campingliv i skønne Sydvestlige USA.
Autocamperen afleveres igen i San Francisco lørdag den 6. maj 2023.
OBS – Datoer for afhentning og aflevering kan tilpasses dine ønsker. Klik her for at søge på alternative datoer.
Prisen inkluderer:
- Leje af C30 autocamper fra Cruise America i 3 uger med afhentning i San Francisco
- Alt-inklusive pakke med ubegrænsede miles, køkkenudstyrspakke, personligt udstyr til alle og (undt. T17) fri brug af generator.
- Forsikring (selvrisiko USD 1.500)
- Gratis vejhjælp på rejsen
- Gratis ekstra fører
Din udlejer: Cruise America
- Kræver kun almindeligt kørekort
- Minimumsalder (fører): 21 år
- Markedets skarpeste lejepriser
- Køretøjernes klasse: Standard
- Køretøjernes alder: Maks. 5 år (T17 dog maks. 3 år)
Det kan du opleve med udgangspunkt i San Francisco
San Francisco hører med sin placering ud til Stillehavet og sin kreative atmosfære til blandt USA’s absolut skønneste storbyer. Dermed er San Francisco også det perfekte sted at begynde en ferie i autocamper.
Fra San Francisco kan turen gå mod nord, øst og syd.
Mod nord venter de store redwood skove og den vilde Stillehavskyst.
Mod øst frister fantastiske Yosemite National Park, Seqouia National Park og Kings Canyon. I denne retning finder du også de mindre berømte parker som Lassen Volcanic Park og sjove guldgraverbyer.
Få mere inspiration til San Francisco i autocamper.
Se hvad du kan opleve i det vestlige USA. Eller få det store overblik og se, hvad du kan opleve i USA i autocamper.
Alternativer: